Phuket

Máte-li rádi klid a relaxaci s výhledem na místa, která skýtají přírodní krásy, vyrazte na největší ostrov Thajska – Phuket. Plocha ostrova Phuket dosahuje skoro 550 km2. Ostrov spojuje s pevninou věhlasný most Saphán Sarasim – Most milenců. Ostrov Phuket neboli ,,Perla jihu“ je místem, kde si můžete dočista užít nádherných plážích a azurového moře. Přírodu tvoří neobvyklá scenérie kombinovaná z hor, vodopádů, deštných pralesů, skvostných palem a běloskvoucích plážích.

Zájezdy do Thajska na INVIA.CZ >>

Pro Phuket je také typický hlučnější noční život s bohatou kulturou. Najdete tu ale i velmi klidná a příjemná místa pro opravdovou relaxaci. Nesmí ani chybět možnost využití sportovních služeb, které ostrov Phuket nabízí. Zážitkem může být i návštěva kulturních institucí jako např. oceánografické muzeum nebo oslava Nového roku.

Ostrov Phuket dokáže každého nadchnout svými vysokým standarty v jakékoliv oblasti. Určitě nebudete litovat, pokud se vydáte do Thajska za poznáním podmořských hlubin. V Phuketu se nachází velmi mnoho potápěčských center. Pro milovníky golfu se je v Phuketu postaveno 5 golfových hřišť.
Mezi nejkrásnější pláže Phuketu patří široká zátoka Banglao Bay, která je dlouhá 6 kilometrů. Místní obyvatelé zde žijí z rybolovu. Pláže jsou pokryty ministerskými budovami a honosnými vilami.

Další okouzlující pláží je Kamala Beach.  Zlákat vás sem může velmi klidná atmosféra, protože se zde nevyskytuje moc turistů. Oblast Kamala Beach je především vhodná pro surfaře. Ideální podmínky pro surfing jsou od května do října. Největším lákadlem je tu však zábavní park Phuket FantaSea.
Půvabnou pláží je také Kata Beach, kde si zde najdou své milovníci nespoutaného nočního života a labužníci tradičních thajských jídel.

Pláže Karon Beach nebo Paton Beach jsou spíše místem, kde se vyskytuje více turistů, avšak zde si můžete vybrat z velkého množství sportovního nebo vodního vyžití.